luni, 13 noiembrie 2017

Turneului Internațional de judo "Aurel Câmpeanu "

Weekendul trecut, la Focșani s-a desfășurat turneul internațional de judo rezervat categoriilor de vârsta U14, U16, U18 și seniori. La această ediție a fost invitat multiplul campion mondial, european și olimpic Griory Zantararia, care se deosebește prin stilul propriu neconvențional dar exploziv de judo. Prezența  sa fost o încântare ‎pentru toți sportivii din România dar și din Moldova, Rusia, Bulgaria, Ucraina și Serbia prezenți la acest turne. Echipa Bronx Bacău compusă din Crenganis Alisa 57kg ,Rotaru Alina 57kg și Gabor Andra 63kg a fost condusa de Diaconescu Paula și Hantu George . După o finala mica disputata Crenganis Alisa a fost singura care ne a adus o medalie la unul dintre cele mai importante turnee internaționale din țară.