luni, 22 mai 2017

Dans Sportiv / Adamas, succese la București și Târgu-Neamț

Sfârșitul săptămânii trecute a fost din nou plin cu competiții de dans sportiv la care au participat și sportivii de la Adamas.
În prima competiție, Cupa Cetății Neamțului, concurs zonal, dansatorii sportivi băcăuani și-au adjudecat 18 medalii și 13 trofee obținbând următoarele rezultate :
-Basic Latin 14-15 ani, Matei Teodoru-Ramona Strîmbei, locul III ;
-Basic Standard 14-15 ani, Matei Teodoru-Ramona Strîmbei, locul I;
-clasă E 12-13 ani, Răzvan Băisan-Francesca Oprea, locul III;
-clasă Hobby 12-13 ani, David Avarvarii-Denisa Bercaru, locul IV;
-clasă Hobby 6-9 ani, Sabin Buzdugan-Rebeca Tomiță, locul II;
-precompetițional 2 d 8-9 ani, Victor Gruia-Timeea Fechet, locul IV;
-precompetițional 3 d 8-9 ani, Tudor Popa-Delia Popa, locul II și Victor Gruia-Timeea Fechet, locul IV;
-Fete Solo Deb. 10-11 ani, Teodora Munteanu, locul II;
-Fete Solo Bronz 10-11 ani, Vanessa Maftei, locul I;
-Fete Solo Bronz 4-7 ani, Alexandra Stroia, locul II;
-Fete Solo Bronz 8-9 ani, Bianca Condopol, locul II și Ștefania Vorniceanu locul V.

A doua competiție, Romanian Open, concurs internațional desfășurat în capitală și organizat de Clubul Mihai Petre, a fost de un nivel ridicat, iar sportivii noștri au reușit să-și treacă în cont șase medalii și două trofee, astfel :
-clasă D 6-11 ani, Rareș Bâlu-Patricia Rotaru, locul I;
-Basic Standard 12-15 ani, Robert Rotaru-Maria Miron, locul III și Matei Teodoru-Ramona Strîmbei locul IV.

La ambele competiții, Adamas a fost reprezentă și la nivelul corpului de arbitri prin președintele clubului băcăuan, Romeo Tanasă.