duminică, 27 noiembrie 2016

Judo/ Un aur si un bronz pentru Bronx Bacau

La Gura Humorului s-a desfasurat un turneu international de judo destinat sportivilor cadeti  U15-U18, la care au participat cluburi din Republica Moldova, Belarus, Ucraina si Romania. CS Bronx Bacau a participat la acest eveniment cu 4 sportive Madalina Ardeleanu la 48 kg, Andra Gabor - 63kg, Maria Bândac  - 52kg si Alexandra Armeanu la 44kg. Madalina a cucerit aurul la 48 kg trecand de 5 sportive prin ippon.

Ardeleanu Mădălina a cucerit aurul la 48kg trecând de 5 sportive prin ippon. Andra, la 63kg a ocupat locul III ratand la cateva secunde obtinerea unei medalii mai stralucitoare. Alexandra Armeanu s-a clasat pe locul V pierzand medalia de bronz, dar trebuie mentionat ca Alexandra este inca un copil, batandu-se la o categorie de varsta mai mare cu 3 ani mai mare, iar Maria Bândac a fost la primul ei concurs reusind in toate meciurile sa puncteze.