marți, 6 noiembrie 2018

Dans Sportiv/ Rezultate bune pentru Adamas la TGP

Weekendul trecut Sala Transilvania din Sibiu a găzduit ediția 2018
A Transylvanian Grand Prix la dans sportiv, un eveniment la care au participat peste 1000 de sportivi din toată lumea. La această competiție, care a inclus și Campionatul Mondial de Seniori I 10 dansuri și Campionatul Mondial de Juniori II Standard, Bacăul a fost reprezentat de 12 sportivi legitimați la CDS Adams, care au obținut următoarele rezultate:

Marian Lungu-Bianca Condolpol, locul II clasă E 10-11 ani și promovare în clasă superioară;
Darius Ghiuș-Maria Zoltan, locul V clasă E 16-35 Standard și locul V clasă E 16-35 Latin;
Sabin Buzdugan-Rebeca Tomiță, locul V OB Standard 10-11 și locul VI OB Latin 10-11;

Alex Bertea-Carina Băisan, locul 12 OB Standard 10-11 și locul locul 14 OB Latin 10-11;
Rareș Bîlu-Patricia Rotaru, locul 13 OB Standard 12-15 și locul 24 OB Latin 12-15;
Mateo Ipate-Sonia Stelea, locul VII Open Standard 14-15 și locul 11 WDSF Youth;
Matei Teodoru-Ramona Strâmbei, locul 17 Open Standard 14-15 și locul 22 WDSF Youh.

Practic, la evenimentul de la Sibiu, sportivii băcăuani au obținut în total 10 medalii, dintre care două de argint și opt de finaliști, plus două trofee.