miercuri, 20 aprilie 2016

SC BACAU - Academica CLINCENI 2 - 2

Astazi de la ora 11.00, pe „Letea” s-a disputat primul meci al etapei a III-a din play-off-ul ligii a II-a, seria 1, dintre SC Bacai si Academica Clinceni, meci incheiat la egalitate: 2-2. Oaspetii au condus la pauza cu 2-0 gratie golurilor marcate de Antohi in min 26 si Neagu in min 39. Dupa pauza, elevii lui Cristi Popovici au reusit sa revina prin golurile inscrise de Vraciu in minutul 76 din penalty si in minutul 83 dupa o actiune de contraatac. Bacaul ar fi putut sa castige aceasta partida avand cateva ocazii clare pe final, dar tabela a ramas neschimbata la 2-2 datorita evolutiei excelente a portarului ilfovean. Celelate jocuri din aceasta runda se vor disputa maine, de la ora 15.00 Dunarea Calarasi - Dacia Unirea Braila si de la 17.30, Rapid - Farul Constanta. SC Bacau joaca urmatorul meci in delasare, duminica de la 11.00, la Calarasi.