marți, 6 iunie 2017

Dans Sportiv/ Și...din nou pe podium

S-a mai încheiat un weekend, unul prelungit, un sfârșit de săptămână care a programat numai puțin de patru evenimente în calendarul competițional al Federatiei Române de Dans Sportiv. La două dintre acestea au participat și câțiva sportivi de la CDS Adamas Bacău, care, așa cum ne-au învățat în ultima perioadă, au obținut rezultate remarcabile.
Astfel, la Ploiești s-a disputat prima ediție a evenimentului intitulat Grand National Dance Fest organizat de CDS Bailando, competiție la care perechea băcăuana Rareș Bâlu-Patricia Rotaru a avut trei clasări pe podium: locul II la clasă D 6-11 ani, locul III la OBS 6-11 ani și locul III la OBL 6-11 ani.

Pe de altă parte, la Dej, în jud. Cluj, s-a disputat cea de-a X-a ediție a Cupei Latino Angels, acolo unde perechea Mateo Ipate-Sonia Stelea s-a clasat pe locul II la OS 12-15 ani și locul V în finala de OL 12-15 ani.