miercuri, 22 martie 2017

TIR CU ARCUL, Trofeul Primăverii / Medalii pentru arcașii CS Știința Municipal Bacău

Patru dintre arcașii CS Știința Municipal Bacău au participat, în weekend-ul trecut (17-19 martie), la Trofeul Primăverii, concurs outdoor de traditie organizat anual în Capitală. O întrecere maraton în care s-au tras 4 distanțe într-o singură zi, ceea ce înseamnă 144 de săgeți de sportiv.
La divizia compound, seniorul Marius Vlad a cucerit argintul probei și a obținut calificarea pentru întrecerea internațională Grand Prix Legnica (Polonia).

La arc olimpic, Maria Vlad a ocupat locul secund pe podiumul de premiere al junioarelor 1, în timp ce cei mai mici dintre arcași, juniorii 3 Andrew Katz Rigoudi și Ana Trăistaru Ivu, au terminat întrecerea pe locul 3, respectiv 7.